Aktuality15. 02. 2021  holstein  Úspěch Efforta v Holandsku
 Býk EFFORT RED 648 se narodil na farmě Red Rock Holsteins v nizozemském Beilenu. Je synem Ellmau ze známé rodiny Bonhill Warsi. Jeho matka Bonhill Warsi 124 RDC byla zakoupena jako jalovice. Effort byl jako mladý býka vykoupen německou společností RUW eG. Ve své době byl jedním z nejvyhledávanějších mladých redů v Nizozemsku a Německu. V současnosti je stále jedním z nejlépe hodnocených býků v TOP (NL: 5. místo, D: 20. místo). V ČR jsou výsledky velmi pozitivní a to i v konkurenci všech černostrakatých holštýnských býků.
Nyní se na farmě Red Rock Holsteins těší ze své první vlastní vynikající dcery Efforta. Pětiletá Red Rocks Margrit získala hodnocení EX-90 a je druhou nejlépe hodnocenou dcerou Efforta v Nizozemsku.
Red Rocks Margrit je vnučkou Etaregge Burns A Margrit Red VG-86 (otec Mr. Burns RDC), která se vrací k legendární rodině Dixie-Lee Aspen EX-92. Tato rodina se do Nizozemska dostala dovozem embryí z USA. Farma Red Rocks Holsteins založila úspěšnou větev této rodiny.
Red Rocks Margrit se svou klasifikací EX-90 je desátou generací krav EX a VG v řadě. Její současná celoživotní produkce je 38 166 kg mléka s 4,28% tuku a 3,65% bílkovin.
(Překlad z materiálů RUW e.G.)