Aktuality29. 03. 2021  holstein  Jackson NXB 677 - úspěch potvrzený ve dvou populacích.
 Jackson má původ Jameson x Penley x Boss x Beacon x Goldwyn x Bormio x Convincer. Je to zajímavá kombinace s německou rodinou matky, která má základ v USA.
Jackson je narozen v polovině roku 2018 a v současnosti je nabízen v kategorii genomických býků. Odhad plemenných hodnot v SRN a ČR řadí tohoto býka mezi TOP plemeníky. U dcer je odhadována vysoká produkce mléka při navýšení obsahu mléčných složek. Všechny sledované znaky zdraví jsou nad průměrem populace. Výborně je hodnocen potenciál zdraví vemen. Na to navazuje i vysoce nadprůměrná dlouhověkost potomstva a s tím spojená ekonomika produkce mléka. Exteriér je hodnocen jako vynikající s jediným omezením a to délka struků. Telení po býku je hodnoceno jako snadné a je tedy vhodný k připouštění jalovic. Dalším bonusem jsou požadované varianty beta-kaseinu A2 / A2 a kappa kaseinu AB.
Celkově vzato jsou dcery Jacksona výrazné kapacitní zvířata, s výborným zdravím a dlouhověkostí. Chovateli přináší stabilní produkci kvalitního mléka. Výše uvedené vlastnosti zajišťují dlouhodobý ekonomický profit pro majitele. Využitím Jacksona pozitivně ovlivníte kvalitu svého stáda na dlouhou dobu.

(Volný překlad materiálů GGI-SPERMEX GmbH)