Aktuality16. 03. 2020  holstein  Vyjádření k aktuální situaci
 V situaci karanténních opatření musíme omezovat naše návštěvy na chovech. Přesto se budeme snažit informovat vás o nejnovějších možnostech pozitivního ovlivnění vývoje chovu skotu. Naše společnost dostojí všem závazkům. Nadále budeme dodávat inseminační dávky chovatelům. Náš šlechtitelský program je v podmínkách ČR velmi úspěšný. I přes současnou složitou situaci není nutno slevovat z vysokých nároků na kvalitu dodávané genetiky. Předání ID domlouváme individuálně, abychom dodrželi všechny nařízení a omezení. Vypadá to, že dubnové hodnocení ještě spadne do období zvýšených opatření. Budeme vás informovat na našich webových stránkách případně pomocí mailu. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádné novinky neuniknou, kontaktujte nás na info@ggi-czech.cz a my vám je budeme zasílat přímo.
Věříme, že společně současné problémy překonáme.
Přejeme vám i vašim blízkým pevné zdraví.
Ing. Petr Brokeš
jednatel GGI CZECH s.r.o.


16. 03. 2020  holstein  Dcera býka Solitair P (RED 737) prodána za 75.000,- euro
 Na aukci společnosti Masterrin GmbH, která se konala 26. února v německém Verdenu byla vydražena plemenice Amber, špičková dcera býka Soliteir P, za vynikající cenu 75.000,- euro. Amber se prezentovala výbornou hodnotou RZG a také v dalších systémech hodnocení. Amber je homozygotní nositelkou genu bezrohosti. Můžeme předpokládat, že bude intenzivně využívána jako dárkyně embryí a budeme se s ní setkávat v původech mnoha plemenných zvířat. Druhá dcera Solitaira Precilla dosáhla také výborné ceny 10.000,- euro a zůstane u chovatele v Německu.
Pro chovatele v ČR je důležité, že Solitair P (RED 737) je v ČR k dispozici. Zatím je zajímavý zejména pro šlechtitelské chovy, ale věříme, že si postupně najde cestu i do produkčních podniků a předá své unikátní geny nové generaci úspěšných krav v ČR.


12. 03. 2020  holstein  Sledování obtížnosti porodů
 Snadnost telení po býku je znakem, který často rozhoduje o nasazení daného býka v chovu. Přesnost tohoto odhadu je přímo úměrná množství a kvalitě dat od chovatelů. Chceme vás upozornit na článek na stránkách holštýnského svazu vyzívající k zvýšení kvality zasílaných dat. Celý článek je zde: https://www.holstein.cz/cz/novinky/96-obtiznost-porodu-sber-dat . Hlášení od podniků které všichni zasíláte, nemusí být vždy do výpočtu zahrnuto. Pokud je podíl hlášených porodů označených „1“, z daného podniku, 97% a více, program je vyhodnotí jako nevěrohodná a data z daného podniku nejsou do výpočtu zahrnuta. V uvedeném odkazu najdete přesnou metodiku hlášení a také seznam podniků, kde se můžete vyhledat a zjistit jestli jsou vámi posílaná hlášení do výpočtu zahrnuta. Přesnost vyhodnocení tohoto znaku je důležitá zejména pro chovatele, aby se mohl správně rozhodnout které býky použít. Proto je také v zájmu chovatelů, aby byl znak snadnosti telení vyhodnocen přesně a spolehlivě. Každý podnik může pomoci zasíláním použitelných hlášení.


arrowLeft ... 2 3 4 5 6 7 8 ... arrowRight