Aktuality



17. 04. 2024  holstein  Dubnové výsledky SIH v ČR
Dubnové výsledky býků používaných v ČR přinesly potvrzení úspěšnosti našeho šlechtitelského programu. Dlouhodobě se nám daří vybírat býky jejichž potomstvo přináší chovatelům dlouhodobý profit. Pozitivem je i stabilita vysokých PH při přechodu do kategorie prověřených býků. Obecně je patrný silný vliv německé genetiky, která je využívána většinou šlechtitelských firem. Těší nás, že se tak podílíme na vysoké kvalitě chovu holštýnského skotu v ČR.


09. 04. 2024  holstein  Aktualizace PH na našem webu
  Na našich webových stránkách jsou aktualizovány výsledky býků po dubnovém hodnocení. Najdete zde osvědčené býky, ale také úplné novinky z aktuálních žebříčků.
V dubnu došlo k posunutí výpočtové báze u holštýnských býků. K porovnání je využívána mladší generace býků a výpočet se tím zpřesňuje. Došlo tak k poklesu celkových PH U indexu RZG -5 bodů u holštýských a -4,8 bodů u red holštýnských býků.
Věříme, že si z našich býků vyberete a budete se tak podílet na našem úspěšném šlechtitelském programu.
Veškeré dotazy rádi zodpovíme.


19. 02. 2024  holstein  Novinky na jaro 2024
 Po čase zařazujeme do naší nabídky nové býky. Jedná se o špičky velmi úspěšného programu, ze kterého pocházejí býci jako Semino NEO 749, Garido NXB 535 a v poslední době i Picard NXB 932. Vybrali jsme opravdu to nejlepší a věříme, že důstojně navážeme na jejich legendární předchůdce. Noví býci jsou vhodní k vrcholovému šlechtění, ale i do produkčních chovů. Věříme, že si všichni najdete toho nejlepšího plemeníka pro vaše stádo.


1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight