Aktuality08. 07. 2021  holstein  Foreman a Cosinus registrováni v ČR
 V minulých dnech proběhla registrace býků Foreman NBR 058 a Cosinus NXB 781. O nesporných kvalitách těchto býků jsme psali v minulém příspěvku. Aktuálně jsou určeni do šlechtitelských chovů a první ID již byly použity na špičkové matky. Do budoucna počítáme s širokým využitím i v produkčních chovech. Těšíme se na srpnové hodnocení PH, kde by mělo dojít k potvrzení vysoké kvality. Do budoucna můžeme očekávat nasazení některého z domácích synů k plemenitbě v ČR.


21. 06. 2021  holstein  Pustertalský skot - mléko a maso pro krále a císaře
 V nabídce našeho partnera se objevil býk plemene Pustertaler Sprinzen. Údolí Pustertal se nachází v jižním Tyrolsku a severovýchodní Itálii. Dnes je známé převážně milovníkům lyžování, ale je také domovem zajímavého plemene skotu. Výrok v titulku pochází z dob habsburské monarchie a ukazuje, jak důležité bylo v té době toto plemeno. V období Rakousko-Uherské monarchie bylo velmi populární a krávy se chovali i v okolí Vídně. Produkovali vysoce kvalitní a chutné mléko a maso dodávané i na císařský stůl. Po první světové válce nastává soumrak tohoto plemene a jeho postupné nahrazování jinými. Díky záchraně a obnově plemene se můžeme i dnes těšit z jeho výhod.


10. 06. 2021  holstein  Noví býci v nabídce od června 2021
 Na základě zájmu chovatelů připravujeme dovoz nových býků z SRN. Konkrétně se jedná o jedničku poslední genomové TOP býků v SRN Foreman a další špičkový býk Cosinus. Oba jsou vhodní pro robotické dojení dcer a k připouštění jalovic. V současnosti budou využíváni převážně pro šlechtění, ale po dalších výsledcích PH v srpnu budou dostupnější i pro produkční chovy. V srpnu budou navíc hodnoceni i v ČR na indexu SIH. Podrobnější informace níže.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight