Aktuality02. 10. 2019  holstein  Nový býk v nabídce
Nově jsme pro zájemce dovezli býka BASICAL NXB 627 (Balisto x Epic x Man-O-Man). Jedná se o prověřeného býka s velkým počtem hodnocených dcer. Basical je ceněn pro svou celkovou vyrovnanost. V původu najdeme několik spolehlivých plemeníků. Dcery produkují velké množství mléka s navýšeným obsahem složek. Kvalitu produkovaného mléka zvyšuje nízký obsah SB a geny pro kappakasein BB a betakasein A2A2. Exteriér potomstva vyjadřuje všechny aktuální požadavky na vzhled moderních krav. V SRN je tento býk velmi doporučován jako otec nové generace krav vhodných k robotickému dojení. Hodnocení zdravotního stavu je mírně nad průměrem populace. Snadnost telení po býku dosáhla hodnoty 111 a je tedy doporučován k připouštění jalovic. Nabízíme konvenční i sexované ID. Basical je zajímavý plemeník vhodný k plošnému využití jako příprava na zavádění robotických technologií.


13. 09. 2019  holstein  Novinky od září 2019
Aktuálně připravujeme katalog plemenných býků. V katalogu budeme nabízet mnoho nových býků i stálice z minulého období. Kromě holštýnského plemene nabízíme kompletní masný program a vybrané býky plemen simental a brown swiss.
V předstihu vás chceme informovat o novinkách, které budeme registrovat v měsíci září.


26. 08. 2019  holstein  Genomové hodnocení jalovic v ČR - srpen 2019
Aktuální výpočet plemenných hodnot přináší i čerstvé hodnocení jalovic. Do tohoto hodnocení jsou zařazeny jalovice s chovů, které se zapojily do programu genotipování a nejedná se tedy o plošné hodnocení. Přesto si troufám říci, že zapojené chovy patří k chovatelské špičce v ČR a konkurence hodnocených jalovic je vysoká.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight