Aktuality16. 08. 2021  holstein  Nové výsledky býků v ČR - srpen 2021
 Nové hodnocení býků přináší aktuální informace o vývoji PH a první výsledky nových býků, které umožňují chovatelům správnou volbu otců pro své stádo. V následujících řádcích vás chceme upozornit na kvalitní plemeníky z naší nabídky. Věříme, že vám tyto informace pomůžou k nalezení těch nejlepších býků pro vaše stádo.


11. 08. 2021  holstein  Semino NEO 749 – konečné vysvědčení
 V loňském roce se uzavřelo aktivní působení býka Semino v inseminaci a dnes nastal čas závěrečného hodnocení. Obecně je možno říci, že si držel vysoký standart po celou dobu využívání. V ČR obsadil první příčku v hodnocení gPH a držel ji nepřetržitě více než dva roky. O extrémních kvalitách tohoto býka jsme psali již mnohokrát a nebudeme je nyní opakovat. Důležité je, že tyto kvality udržel i po konečném prověření a naopak ještě zvýraznil svou dominanci.


09. 08. 2021  holstein  HACKER – hvězda, která stále září
 Hackera nemusíme příznivcům plemene brownswiss příliš představovat. Narodil se na farmě Guggenmoos / Eisenberg v roce 2008. Letos tedy v plném zdraví oslaví 13 narozeniny. Po dobu jeho působnosti došlo ve šlechtění k významným změnám. Genomická selekce, přechod na metodu Single Step a mnoho dalšího. Nic z toho Hackera neohrozilo. Ještě dnes má celkový index 117. Stále je jedním z nejoblíbenějších plemeníků.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight