Aktuality20. 08. 2019  holstein  Srpnové hodnocení býků v ČR
Nové hodnocení býků v ČR přináší potvrzení úspěšnosti našeho šlechtitelského programu a několik novinek pro naše chovatele.
Obecně máme problém se zveřejněním našich býků v oficiální TOP prověřených býků. Aby byl býk prezentován, musí mít hodnoceny dcery ve 30 podnicích a ve 20 podnicích musí být hodnocen exteriér dcer.


13. 06. 2019  holstein  Nové výsledky genomových býků a jalovic v ČR
Už jsme si zvykli, že jedničkou genomické TOP je náš býk SEMINO NEO 749. Tentokrát odskočil druhému v pořadí o téměř 9 bodů SIH. Dlouhodobě si udržuje vysoký potenciál pro produkci mléka a složek, spolu s výborným exteriérem a znaky fitess. V srpnu 2019 bude do výpočtu zahrnut nově registrovaný býk Simon P NEO 887, který je synem Semina. Uvidíme, jestli dokáže překonat svého fenomenálního otce.


07. 06. 2019  holstein  LABOS NEO 783 - býk pro letní období
Blíží se nám léto a sním spojené teplé dny a noci. Dovolenou si každý z nás rád užije v teple a při slunečném počasí. Pro naše krávy ale dovolená neplatí. Naopak nastává problematické období. Tepelný stres se bude navyšovat a přes maximální snahu o ochlazení nemůžeme našim kravám zajistit optimální podmínky. Kromě celkového poklesu produkce mléka a složek je dalším nepříjemným důsledkem pokles zabřezávání. Naše společnost vám nabízí řešení tohoto problému. Odpovědí na nepříznivé podmínky může být použití býka s vysokou vlastní plodností, která aspoň částečně kompenzuje horší zabřezávání při tepelném stresu. Takovým býkem je LABOS NEO 783 (Lighter x Tribune). Podařilo se nám zajistit příznivou cenu ID tak, aby chovatel nemusel příliš přemýšlet, zda inseminaci provede.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight