Aktuality07. 01. 2020  holstein  Býci pro rok 2020
 Býci pro rok 2020
Úvodem chceme popřát všem úspěšný rok 2020. V tomto roce nás opět čekají nové výzvy. Chytrou volbou otců nové generace krav můžeme výrazně ovlivnit úspěšnost chovu v dalším období. Náš plemenářský program se prosazuje i ve špičkových chovech, ale hlavní zaměření je produkce ekonomických krav, které přináší majiteli zisk špičkovou produkcí a také minimalizací dalších nákladů.


15. 11. 2019  holstein  Novinky v nabídce
Ještě před prosincovým hodnocením býků jsme rozšířily naši nabídku o dva genomické holštýnské plemeníky. Tito býci nabízí výhodnou kombinaci genů nesoucí pozitivní výsledky u potomstva. Oba nabízíme jako konvenční i sexované inseminační dávky.


06. 11. 2019  holstein  Říjnové hodnocení genomických PH
V říjnovém hodnocení genomických býků došlo k zásadní změně. Po téměř dvou letech byl sesazen nejúspěšnější plemeník posledních let Semino NEO 749. Novou jedničkou hodnocení je býk AGRAS AUDI ET narozený v podniku Agras Bohdalov a.s. Při prvním hodnocení dosáhl výborného hodnocení gSIH 152,6. Nabízí výborný potenciál v produkci mléka a složek. Velmi slušný exteriér s důrazem na utváření končetin. I když se jedná o býka od konkurence, v původu najdeme stopu našeho plemenářského programu. Dědou tohoto býka je náš plemeník Board NXB 266, který byl v ČR široce využíván a je i otcem špičkového plemeníka Vancouver. Audi má zatím první hodnocení a uvidíme, jak se jeho PH budou v budoucnu vyvíjet, ale potenciál úspěšného plemeníka má bezesporu.


arrowLeft ... 6 7 8 9 10 11 12 ... arrowRight